Özel güvenlik hizmetlerinde artık köpek kullanılabilecek!

görev köpekleri, k9, güvenlik
Uzun süredir hazırlık çalışmalarına destek verdiğimiz mevzuat çalışması; özel güvenlik hizmetlerinde görev hayvanı kullanımı ile ilgili genelge yürürlüğe girdi. Artık özel güvenlik hizmetlerinde at ve köpek kullanılabilecek. 

Artan güvenlik ihtiyacından dolayı artık köpeklerden de faydalanılabilecek

Özel güvenlik hizmetlerinde görev hayvanı kullanımı ile ilgili 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun ve ilgili mevzuatında herhangi bir düzenleyici hüküm bulunmamakla birlikte havalimanları, metro, alışveriş merkezleri, park ve bahçeler gibi alanlarda artan güvenlik ihtiyacından dolayı görev hayvanı kullanımı önemli hale geldi.

Görev hayvanı kullanımı ile ilgili düzenleme yapılması amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü Koordinesinde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı (DHMİ Genel Müdürlüğü ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü) ve Özel Güvenlik sektör temsilcileri ile yapılan çalışmalar tamamlandı.

Bu çalışmalar doğrultusunda, özel güvenlik alanında görev yapacak görev hayvanı ve idarecileri için; görev alanı, sınav, kimlik, denetleme, çalışma esas ve usullerini düzenleyen “Özel Güvenlik Hizmetlerinde Görev Hayvanı Kullanımı” ile ilgili genelge 28.09.2015 tarihinde imzalanarak yürürlüğe girdi. İlgili genelgeye http://ozelguvenlik.pol.tr adresinden ulaşılabilir.

Güvenlik köpekleri sertifika programı sadece K9 Güvenlik ve SCG Security işbirliği ile sadece Bahçeşehir Üniversitesi’nde!

Birçok alanda yaygınlaşan özel güvenlik sektöründe faaliyet gösteren firmaların güvenlik köpeklerinden doğru faydalanabilmesi ve köpeklerin çalışma alanlarını genişletmek için BAU eğitim programlarına da eklenmiş olan Köpek Bilimi( Kinoloji) & Güvenlik Köpeği İdareciliği Sertifika Programı ile Türkiye’de Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü açmış tek vakıf üniversite olan BAU, güvenlik sektörünü güçlendirmek amacıyla Güvenlik Köpekleri Sertifika Programı’nı başlatmıştır. Sertifika programı hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

K9 Güvenlik olarak, görev köpekleri ile ilgili talep ve ihtiyaçlarınızı karşılamaktan memnuniyet duyarız.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

BAU GÜVENLİK KÖPEKLERİ SERTİFİKA PROGRAMI

Ön kayıt için: (O212) 381 01 18 / 0545 479 76 78

info@csgsecurity.com.tr

Teknik bilgi için: 0532 514 5465 / 0532 574 9378

K9ozelguvenlik@gmail.com

Daha fazla bilgi için tıklayın!

Yazar Hakkında

Cevap Yaz

*

captcha *